f
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/anderian/ftp/www_forum/db/mysql4.php:1) in /home/anderian/ftp/www_forum/includes/sessions.php on line 548

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/anderian/ftp/www_forum/db/mysql4.php:1) in /home/anderian/ftp/www_forum/includes/sessions.php on line 549

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/anderian/ftp/www_forum/db/mysql4.php:1) in /home/anderian/ftp/www_forum/includes/page_header.php on line 343
And-Tech :: Zobacz temat - uszkodzony STK500 v2

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Politykš prywatnoœci.

Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglšdarce lub konfiguracji usługi.

And-Tech Strona Główna And-Tech
Forum firmy And-Tech

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
uszkodzony STK500 v2
Autor Wiadomość
jarzyna_rulezz 
jarzyna

Wysłany: Nie Mar 21, 2010 9:02 pm   uszkodzony STK500 v2

Witam

Kupiłem Programator STK500 v2 http://www.allegro.pl/ite...0_stk500v2.html
Niestety na płytce, do której podłączałem programator były źle opisane piny.
Niby programator posiada jakieś zabezpieczenie przed spaleniem a jednak się coś upaliło :(
Najprawdopodobniej spaliła się dioda prostownicza i przy okazji odpadła.

Czy coś jeszcze mogło się spalić?
Czy diodę da się wlutować w warunkach domowych - płytka jest dwuwarstwowa i od spodu nie ma dojścia. Co to dokładnie za dioda?

Proszę o pomoc.

morock 

Wysłany: Pon Mar 22, 2010 9:37 pm   Re: uszkodzony STK500 v2

jarzyna_rulezz napisał/a:
Witam

Niestety na płytce, do której podłączałem programator były źle opisane piny.

Czy diodę da się wlutować w warunkach domowych - płytka jest dwuwarstwowa i od spodu nie ma dojścia. Co to dokładnie za dioda?

Rozumie że zwarłeś zasilanie z programatora?

Teoretycznie gdy źle podłączysz zasilanie do złącza ISP (zamienione plus z minusem, zwarcie) dioda w załączniku zaczyna zwierać i się przepala. (tak mi się wydaje ponieważ nie mam rozpiski)

Bez tej diody, programator także powinien działać lecz z zewnętrznym zasilaniem programowanego układu (nie więcej niż 5V) zworka J1 wyciągnięta. Dioda ta jest lutowana na powierzchniowo, więc wlutujesz ją z góry (tylko na bokach masz pola lutownicze. niestety nie mogę Ci powiedzieć czy to jest normalna dioda czy zenerka, mniemam że normalna.

955970498.jpg
Plik ściągnięto 423 raz(y) 89,27 KB

Odpowiedz do tematu