f
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/anderian/ftp/www_forum/db/mysql4.php:1) in /home/anderian/ftp/www_forum/includes/sessions.php on line 548

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/anderian/ftp/www_forum/db/mysql4.php:1) in /home/anderian/ftp/www_forum/includes/sessions.php on line 549

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/anderian/ftp/www_forum/db/mysql4.php:1) in /home/anderian/ftp/www_forum/includes/page_header.php on line 343
And-Tech :: Zobacz temat - Anduino Leonardo

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Politykš prywatnoœci.

Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglšdarce lub konfiguracji usługi.

And-Tech Strona Główna And-Tech
Forum firmy And-Tech

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Anduino Leonardo
Autor Wiadomość
Mruczek 

Wysłany: Wto Sie 20, 2013 8:54 pm   Anduino Leonardo

Zakupiłem ostatnio Anduino Leonardo. Fajny kawałek elektroniki, który bez problemu dało się zaprogramować ze środowiska Arduino, czyli robi co ma robić.

Mam jednak kilka uwag. Pierwsza to brak dokumentacji, a płytka nieco różni się od oryginału. Niby można coś wywnioskować ze schematu, ale tu pojawia się kilka nieścisłości.

Analizując przeznaczenie zworek obok złącza USB (między innymi to powinno być wytłumaczone w instrukcji) zauważyłem, że na schemacie są pomieszane opisy wejść analogowych (nie wiadomo w końcu, czy są numerowane od lewej czy od prawej). W związku z czym zupełnie nie zrozumiałem idei tych zworek :-)

Nieopisany na płytce jest też przycisk reset (ale to drobiazg, choć napis by się zmieścił).

Pewnym problemem jest też znalezienie łączówek pasujących do złącza LEDów i przycisków. Te co mam wchodzą bardzo na wcisk :-/

Poza tym to kawał fajnej płytki, która bardzo przypadła mi do gustu, tak jak EvB, które mam już w wersji 4.3 i 5.1. No i super AND-ETH, dzięki któremu mój zegarek właśnie uzyskał synchronizację z NTP.

piotr94 
Site Admin

Wysłany: Wto Sie 20, 2013 11:50 pm   

Witam serdecznie!
Mruczek napisał/a:
Pierwsza to brak dokumentacji, a płytka nieco różni się od oryginału. Niby można coś wywnioskować ze schematu, ale tu pojawia się kilka nieścisłości.

Słuszna uwaga - zgłoszę to do firmy.
Mruczek napisał/a:
Analizując przeznaczenie zworek obok złącza USB (między innymi to powinno być wytłumaczone w instrukcji) zauważyłem, że na schemacie są pomieszane opisy wejść analogowych (nie wiadomo w końcu, czy są numerowane od lewej czy od prawej). W związku z czym zupełnie nie zrozumiałem idei tych zworek

Idea tych zworek jest taka, że nasza wersja płytki Leonardo, w przeciwieństwie do oryginału, pozwala na podłączenie pinów magistrali I2C na te złącza, na których występują one w starszych wersjach Arduino, lub (w drugiej pozycji) na tych złączach podpięte są wejścia analogowe - jak w oryginalnym Leonardo. Dzięki temu zyskujemy kompatybilność np. z modułem przekaźnikowym i innymi cackami po I2C projektowanymi pod starsze Arduno.
Mruczek napisał/a:
Pewnym problemem jest też znalezienie łączówek pasujących do złącza LEDów i przycisków. Te co mam wchodzą bardzo na wcisk :-/

Też sygnalizowałem ten problem w fazie beta testów...

Poza tym cieszymy się z ogólnego zadowolenia i postaramy się uzupełnić braki.

arek3city

Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 11:06 pm   

Witam serdecznie
Mam problem z przesłaniem do Leonardo programu (nawet któregoś z przykładów Arduino)
Czerwona dioda (L) przy restarcie pulsuje a następnie zaczyna regularnie migać pozostałe się nie świecą.
W menedżerze urządzeń pozostało jedno urządzenie BT bez sterowników (Microsoft nie znalazł, Arduino takich nie robi, A po zainstalowaniu And-Tech'owskich nic się nie zmieniło.
Windows 7
Jestem nowy i zielony jak dioda od zasilania w Leonardo więc proszę o wyrozumiałość

Odpowiedz do tematu