f
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/anderian/ftp/www_forum/db/mysql4.php:1) in /home/anderian/ftp/www_forum/includes/sessions.php on line 548

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/anderian/ftp/www_forum/db/mysql4.php:1) in /home/anderian/ftp/www_forum/includes/sessions.php on line 549

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/anderian/ftp/www_forum/db/mysql4.php:1) in /home/anderian/ftp/www_forum/includes/page_header.php on line 343
And-Tech :: Zobacz temat - Programowanie

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Politykš prywatnoœci.

Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglšdarce lub konfiguracji usługi.

And-Tech Strona Główna And-Tech
Forum firmy And-Tech

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Programowanie
Autor Wiadomość
adamm 

Wysłany: Wto Lis 13, 2012 10:51 pm   Programowanie

Witam.

Dopiero zaczynam tą przygodę, więc standardowa procedura prośby o wyrozumiałość.

Na PŚK uczymy się sporo programowania w C.

Płytkę EvB 4.3 v4 zakupiłem razem z kursem BASCOM.
Bascom jako taki jest jeszcze dla mnie czarną magią, choć wstępnie widzę że powinien być prostszy niż programowanie w C.

Niemniej jednak na chwilę obecną muszę poświęcić 99% czasu na naukę C, stąd moje pytanie:

W demówce BASCOM-AVR po wpisaniu (na razie jestem na etapie wklejania :mrgreen: ) kodu mam możliwość po skompilowaniu wgranie do Atmegi.

A jak to wygląda w przypadku pisania programu w C?
Jakiego programu do tego używać tak żeby wgrać go do Atmegi w podobny sposób jak w BASCOM-AVR?

Moje systemy to Vista (32) oraz Unbutu. Co możecie na nie polecić.

Pytanie może wydawać się głupie :oops: , ale bez tego nie ruszę dalej.

Pozdrawiam
adamm

piotr94 
Site Admin

Wysłany: Wto Lis 13, 2012 11:36 pm   

WINAvr + AVRStudio 4.18 lub ATMEL Studio 6.0 (oba darmowe w pełnej wersji komercyjnej), a wgrywać musisz ręcznie przez And-Load, chyba że masz klon lub firmówkę programatora współpracującego z tym środowiskiem (AVRStudio/ATMEL Studio) to wtedy też masz 1 przycisk.

Jest w sieci pełno kursów C i poradników od podstaw (sporo dobrych materiałów jest po Angielsku, polskich też trochę się znajdzie)

Josep 

Wysłany: Sro Maj 29, 2013 1:26 pm   

Ja polecam WinAVR bez ATMELA Studio ( to wykorzystuję jak chcę przetestować program )
Program napisany i skompilowany możesz wgrać również BASCOM-AVR

Odpowiedz do tematu