f
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/anderian/ftp/www_forum/db/mysql4.php:1) in /home/anderian/ftp/www_forum/includes/sessions.php on line 548

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/anderian/ftp/www_forum/db/mysql4.php:1) in /home/anderian/ftp/www_forum/includes/sessions.php on line 549

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/anderian/ftp/www_forum/db/mysql4.php:1) in /home/anderian/ftp/www_forum/includes/page_header.php on line 343
And-Tech :: Zobacz temat - Sterowniki do AVR prog USB

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Politykš prywatnoœci.

Możesz okreœlić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglšdarce lub konfiguracji usługi.

And-Tech Strona Główna And-Tech
Forum firmy And-Tech

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sterowniki do AVR prog USB
Autor Wiadomość
desmo999

Wysłany: Czw Paź 07, 2010 8:46 am   Sterowniki do AVR prog USB

Witam,

potrzebowałbym sterowniki do programatora AVR prog USB - takie małe czarne pudełeczko a w środku tiny2313.

Z góry dziękuje

Pozdrawiam
Jacek

And-Tech
Site Admin

Wysłany: Nie Paź 17, 2010 11:31 am   

http://www.and-tech.pl/pl...Drivers-x64.zip

archi.plus10 

Wysłany: Sob Lut 12, 2011 7:12 pm   

Witam.
Posiadam programator AVR USB Prog oraz płytkę uruchomieniową EvB v4.1
System Win7 x64 nie wykrywa programatora. W menedżerze urządzeń monitowany jest brak sterowników USB UART Controller. Próbowałem je pobrać ale nie chcą się instalować.
Podobnie ze sterownikami do Visty. Próbowałem już chyba wszystkiego. Proszę o pomoc.

czmiel

Wysłany: Nie Lut 13, 2011 1:56 pm   

Jeżeli we wtyczce programatora (z usb) masz chipa ft232RL to ściągnij sobie sterowniki ze strony FTDI. Jeżeli masz ark3116 to życzę powodzenia :lol:
Ja generalnie zrobiłem swój konwerter i działa :-)

archi.plus10 

Wysłany: Nie Lut 13, 2011 2:55 pm   

No niestety mam ark3116. Istnieje jakiś sposób na uporanie się z tym?

czmiel

Wysłany: Nie Lut 13, 2011 3:33 pm   

Witam,
Ja niestety nie znalazłem sterowników w sieci :/
Generalnie możesz spróbować zrobić wirtualną maszynę windowsa xp (jeżeli masz 7professional albo ultimate) i zainstalować sterowniki do xp.
Inna możliwość - sprawdź jeżeli znajdziesz gdzieś datasheeta do tego ARK czy nie jest zgodny pin - pin z FT232RL. Jeżeli jest to problem rozwiązany :-) . Ja zrobiłem sobie swoją płytkę z FT232RL. Generalnie chodzi tylko o to by zamienić USB na UARTA -> Tx,Rx, GND do tego attiny2313.

czmiel

Wysłany: Pon Lut 14, 2011 9:56 pm   

Ja posiadam płytkę EvB v4.3 i ona ma programator na "pokładzie". Generalnie podpinam się tylko z usb do płytki, odpowiednio podpina się kable do procka i śmiga. Może u Ciebie na płytce też tak jest?

Pawel_Stasiu

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 3:09 pm   

Polecam dorobić sobie to attiny układ ftdi dostępny jako gotowiec, tylko pozostaje kwestia dolutowania trzech kabelków. Działa na Windows 7 x64, ale tylko z AVR Studio 4.0, 5.0 go nie widzi.

Odpowiedz do tematu